A bojlis horgászat egyik legfontosabb eleme a végszerelék, azon belül is a horog. Nem túlzás amit állítok! A hagyományos fenekezős, úszós horgászatnál nekünk kell gondoskodnunk róla, hogy a csaliba bújtatott horog a hal szájában beakadjon. Ha késlekedünk, vagy rossz ütemben vágunk be, akkor a horog nem fog megakadni.
A bojlis horgászatnál a kapásról a legtöbb esetben lemaradunk és "kapás" lényegében a hal első ijedtségében való kirohanását jelzi. Így a bevágástól lényegében független, hogy a horgunk biztos helyre akad-e. Lehetünk tehát bármennyire éberek, ha nem a megfelelő szereléken kínáljuk fel a bojlit, akkor a kapások egy részét el fogjuk rontani.
Ezzel az alapszabállyal sokáig nem voltam tisztában, de az igazi problémát az okozta, amikor a szabályt már ismertem és az elképzelésemnek megfelelő horgokat vadásztam.
Bojlis "karrierem" első néhány évében hagyományos Mustad horgokat használtam, amiket gyorsan lecseréltem, amikor megjelentek a Drennan cég kontinentális bojlis horgai. Sok évig ezeket használtam, amíg egy hetet nem horgásztam együtt Zsolti cimborámmal a Balatonon.
Ő mutatta meg nekem az első