CARP ACADEMY Sensor WDX rádiós kapásjelző szett .
2009. június 17.
1 olvasó 10-ből 10 pontra értékelte az írást.
1 olvasó 10-ből 10 pontra értékelte az írást.
Címkék: Az interneten bóklászva akadt meg a szemem ezen a jelzőszetten. A képek alapján tetszetős darabnak tűnt számomra. Gyorsan autóba vágtam magam és a környezetemben lév&o
Az interneten bóklászva akadt meg a szemem ezen a jelzőszetten. A képek alapján tetszetős darabnak tűnt számomra. Gyorsan autóba vágtam magam és a környezetemben lévő horgászboltokba rohantam nézegetni. De rossz szájízzel kellett tudomásul vennem, hogy ezen kiegészítő, még annyira új, hogy itt a lakóhelyemen még nincsen, csak hallottak róla. De nem adtam fel! Hívtam rögtön barátomat, Lacit, hogy kell nekem egy ilyen szett, de tegnapra!Ahogy ilyenkor lenni szokott, Laci éppen nemért rá, közölte, majd visszahív, amint tud! Na pffff…. ! Miért van az, hogy amikor nagyon akarok valamit, akkor rengeteg akadály gördül elém???!!! Nem tehettem mást, mint vártam a hívást. De hogy vártam??? Ha azt mondom olyan nagy volt a várásom, mint egy hegy, akkor az, kicsi! Nem! Akkora volt a várásom, hogy azt már két galaxis közé képzeljétek el. Na akkora volt!
De jó barátom csak vette a fáradtságot, visszahívott. Gyorsan elhadartam mi kell nekem, de azonnal. Na itt azért szerencsém volt, mert éppen úton volt a "nagyker" felé. Megvette, és már másnap postázta is számomra a legújabb szerzeményemet. Alig vártam, hogy hívjon a futár.
Hívott, de már láttam, ahogyan begördül az autója az udvarba. Rohantam hozzá, mit rohantam, repültem, mint akinek MALÉV jegye van. Gyorsan lerendeztem a piszkos anyagiakat, majd rögtön tépni, szaggatni kezdtem a csomagolást, hogy szemügyre vegyem az elektromosokat.
Tényleg úgy bontottam a csomagolást, mintha az életem múlna azon, ami benne van.
Amint kibontottam a dobozt, felkaptam a fejem. Ami először meglepett az nem volt más, mint a vevő egység! Kicsi formás kellemes tapintású darab! Majd következett a jelzők szemrevételezése. Csak szemrevételezés, mert elemet, azt külön kell megvenni hozzá! Tényleg! Rohantam volna rögtön beszerezni az elemeket, de sajnos a munkaidőm még tartott. Így várnom kellett, hogy leteljen. Mit gondoltok hová mentem először?? Hát persze hogy a boltba elemet venni. Na! Elemek megvannak, még az autóban beleraktam az energiahordozókat, halljam már, milyen hangja van. Ha valaki látott, pláne ha hallott is, biztos megvolt a véleménye rólam. Biztosan azt gondolta, ez se normális, milyen zenét hallgat ez a kocsiban. Hát elárulom, olyan zenét hallgattam, ami minden horgász álma! A kapásjelzők adrenalin emelő hangját!
Gyorsan kezembe kaptam még a használati utasítást, amit adnak hozzá, igen Magyar nyelvű is van benne! Gyorsan átfutottam mit tud. Kicsit szegényes a leírás, csak az alapvető dolgok vannak leírva benne. Milyen elem kell, hozzá melyik gomb micsoda. Ez elég is lenne, de nem nekem! Mi van benne? Milyen elv alapján működik? Elárulom, hogy a jól megszokott egyen görgő van benne, a mágneses érzékelőkkel. (Itt kell megjegyeznem, hogy a görgőn található,úgynevezett O gyűrűt, ami gumiból van, el kell távolítani, mert nem bírja a napsütést. Megrepedezik, majd elszakad) Ezek mágnesezik a reed relét, ami a belsejében lakozik. Ezek vezérlik az elektronikát, majd látható, hallható formátummá alakítva közlik velünk az eredményt. Ezen eszköz nagyon szépen van szigetelve. Talán kimondhatom, teljesen digitális a rendszer. Mondom talán! Mert azért a forgó görgő megmaradt, ami ugye mechanikus dolog.
Na de lássuk mit ad nekünk ezen eszköz.
Ami még okos megoldás, hogy a villában gumírozott felületre akadunk. Ezen dolog segítségével, a botunk mentes lesz a karcoktól, jobban „ül” a helyén, nem csúszkál.
A gombok értelmezése is egyszerű. Hangerő (V) Hangszín (T) Érzékenység (S).
Ezek nyomogatásával lehet állítgatni a jelző berendezést.
Ötféle hangerő, plusz néma, 8 féle hangmagasság, 4 féle érzékenység. Ezeket tudja. Pozitívum még, hogy más hangon jelez húzásnál, illetve ejtésnél.
A bekapcsoló gombja a hátoldalon található, nem alul, mint a legtöbb jelzőnél. Ezen dolog nekem annyiban pozitív, hogy nem kell a swinger és a jelző között bogarászni, pláne ha csak segédeszközzel lehet hozzáférni. Na itt ilyen gond nincsen! Megnyomjuk a gombot, majd amikor hangjelzést ad, sípol kettőt, meg villan hatot, akkor bekapcsolt állapotba került. Kikapcsolásnál egyet sípol, hármat villog. Persze mindaddig nyomva kell tartani, míg villog a jelző ledje. Ez vonatkozik be-és kikapcsolásra is.
Beépített éjszakai világítása van. A három gomb világit a jelző színével. Ez a mi esetünkben piros, zöld, kék. (Ha négybotos, akkor kapunk még egy sárgát is)
Az elemek behelyezése viszonylag egyszerű. Nem is írok róla. Illetve igen, írok. Felhívom mindenki figyelmét e helyes polaritásra! Lebeszélek mindenkit arról, hogy sima 9 voltos elemet rakjon bele. Még a féltartósat sem ajánlom. Volt már a kezemben olyan eszköz, amibe belefolyt az elem „üzemanyaga”, csúnya dolgot tud művelni. Éppen ezért rakjunk bele tartós elemet. Ne sajnáljuk rá a pénzt, higgyétek el, hosszútávon meghálálja azt a többlet pénzt, amibe kerül. Jó, a fanatikusak már akkumulátort vesznek biztos.
Következzen a vevő. Mint mondottam ez tetszett meg rögtön az elején. Olyan kis aranyos szépen eltalált alakú kis kütyü ez. Nagyon hasonlít a mobiltelefonokra. Mint egy régi ericson (X). Aminek lenyílt az előlapja. Tényleg olyan! Csak nincsen benne mikrofon. Na nem ökörködök, jöjjenek e tények. Ezen eszköz is kellemes tapintású, valamilyen gumírozott bevonattal rendelkezik. Hoppá! Van rajta övcsipesz! Van ezen is egy bekapcsoló gomb, természetesen ez is a hátuljára szerelve, csak ez egy toló kapcsoló. Meglepve éreztem, hogy nehezen lehet egyik állásból a másikba tolni. Ezen oknál fogva nem lehet véletlenül ki-. illetve bekapcsolni.
Amint az On állásba toljuk a kapcsolót, hang és fényjelenség kíséretében közli velünk, készen áll a feladatra, felvillan az összes led, sípol négyet, mert a vevő az eleve négybotosra van tervezve. Ez annyiban jó, hogy később, ha úgy gondoljuk 4 botozunk, akkor csak egy plusz jelzőt kell beszereznünk.
Előlapon van 4 db gomb.
Hangerő (V) hangszín (T) utolsó kapás memória (M) és a vibra (na ez nem betűvel van jelezve, hanem szinonima jellel)
Ötféle hangerő, plusz néma, 8 féle hangszín. Plusz rezgő üzemmód.
Ha megnyomjuk a rezgő üzemmód gombot, automatán átvált néma módba. Csak rezeg és világít (villog) azon színben, mint a jelzőnk.
Ezen eszköz működéséhez is 9V-os elemre van szükségünk.
Található még a dobozban egy nagyon ötletes kis eszköz, egy tartóberendezés. Ebbe belerakhatjuk a vevőegységet, nem borul fel, nem vándorol az asztalon, nem fog leesni, még rezegve sem. A hatótávolsága: 250 méter, lemérve.
A végére hagyom a képeket.
{KEP::12792::406::center::A doboz}
{KEP::12796::406::center::A doboz kinyitva}
{KEP::12797::406::center::A gombok éjjel}
{KEP::12798::406::center::A jelző kapcsolója}
{KEP::12799::406::center::A jelzők a vevővel}
{KEP::12806::406::center::A vevő a tartóban}
{KEP::12801::406::center::A vevő kapcsolója}
{KEP::12802::406::center::A szett}
Sziasztok.
csarsz