Cikkek

Mindent bele! 2008. július 31.
5 olvasó 10-ből 10 pontra értékelte az írást.

Késő esti gilisztaszedés a parkban elemlámpával, kora hajnali vekkercsörgés, úttörő horgászbot, forelle orsó, bogáncsos mackónadrág, ruszki laktanyából boltolt menő tarisznya. Balatoni nyarak emlékei ezek a 80-as évekből, amikor gyerekként heteket töltöttem a családi nyaralóban Bélatelepen. A horgászat nálunk szinte hagyomány, apám és nagybátyám is a mai napig megszállott pecások, gyerekkoruk óta űzik ezt a hobbit.

Sok dologban ragaszkodnak a régi cuccokhoz, valószínűleg nem a használhatóságuk, hanem a régi emlékek, a nagy kalandok miatt. Kopott, halnyálkás tarisznyák, mint a Tüskevárban Matula bácsi oldalán, százéves fém cukorkásdoboz, ami fél kilónyi, gombolyaggá összeállt „őshorgokat” rejt, vagy uzsonnás zacskókban rejtett kész végszerelékek, amit lehet, hogy ükapám kötött még ’43-ban. 
{KEP::8645::309::center::Egy bot, egy tarisznya, paprikáskenyér a zsebben, apám a ’60-as években...}
Változnak az idők, új módszerek, új kiegészítők jelennek meg, és ha az utóbbi 20-25 év cuccait összevetjük a maiakkal el sem hisszük, hogy ugyanazon a bolygón élünk. Mióta édesapám is a bojlizás rabjává vált, lassan Ő is beismerte (főleg ha többnapos túrára megyünk), hogy lehetetlen a 30 éve bevált módszerrel nekivágni akár egy rövid pecának.

A beismerés ellenére néha előjön belőle a régi énje, persze már csak viccből, és kifakadnak belőle a szokott mondatok: „Danikám! Mi ez a rettenet cucc má’ megint? Egy marék kukorica a zsebben, bot-orsó, egy póthorog (!), meg egy tréninggatya! Mit kell ezt bonyolítani?”A kissé hosszas bevezető után eljutunk végre oda, hogy az eszközigényes horgászmódszer, amit űzünk, megkívánja az olyan táskák, tároló rendszerek meglétét, ami a rengeteg holmi könnyű pakolását teszi lehetővé. A másik fontos feltétel számomra a rend. Meg tudok őrülni, ha nem találok valamit, vagy legalábbis nem ott van, ahol először keresem, főleg extrém körülmények között (például vak sötétben, hóban-fagyban), vagy ha sürget az idő, mert megy a hal.

Kisebb táskáim eddig is voltak (ólmos, dipeknek való stb.), de idén úgy hozta a sors, hogy családi nyomására (sose legyen rosszabb) a születésnapomra meglephettem magam egy nagy „carry-all”, mindent-bele táskával. Nagyon megtetszettek azok a típusok, ahol a táska alja egy merev tálca, aminek a pereme 4-5 centi magasra van a földtől. Ennek a megoldásnak az előnyeit a következőkben láttam:

• Műanyag-gumiszerű, vízhatlan könnyű anyag, ha alulról víz éri, akkor sem ázik át
• Ad egy merevséget a táskának, és ha megemeljük, nem keveredik össze benne minden, mint egy tornazsákban ;)
• A teljes aljzat zipzárral nyitható, és ha vizes holmit kell szállítani, akkor ide nyugodtan bedobható, elzárható (pl. pontyzsák, esőkabát stb.)Rögtön megakadt a szemem az interneten a Fox Evolution táskáin, itt a széria minden tagját merev aljjal dobták a piacra, igen szemrevaló darabok.
{KEP::8646::309::center::Fox Evolution széria}
Méretben talán az Evolution Session Barrow Bag (55cm * 42cm * 31cm – hosszúság, szélesség, magasság) ami hozzám igazán közel állt volna, a célom ugyanis az volt, hogy lehetőleg minden elférjen a leendő táskámban: ólmos táska, műanyag szerelékes dobozok, előketartó táska, elektromos kapásjelzők, leszúrók, csalizó bojlik, egyéb apróságok.
{KEP::8647::309::center::Fox Evolution Barrow Bag}
Mivel ennek a teteje is merevített, akár rá is lehet pakolni. Meglátván az árát el sem jutottam odáig, hogy kézbe vegyem, csak a neten csodáltam, ezért úgy döntöttem, talán más táska is megfelel majd az elvárásaimnak.
A választásom inkább az Ultimate Pro Tect Carryall táskájára esett. Ennek szintén merev alja van, kedvezőbb az ára, igaz, az előnyök mellett sajnos rátaláltam a hátrányos tulajdonságaira is.

A táskát két méretben forgalmazzák, én a nagyobbat néztem meg, tetszet, hogy jó nagy (85cm * 47cm * 58cm), elfér majd benne minden. Az anyaga erősnek tűnik, kívül sűrű szövésű gyöngyvászon szerű anyag, belül pedig, fekete vízhatlan borítású, olyan mintha gumiból lenne. A táska általam érzékelt hátrányai a következők:

• A tippzárok a táskán nem elég erősek, apró fogazatúak, vékony anyagból készültek
• A táska merev alja ellenére az oldalfalak nem merevítettek, ha nincs megtömve a táska, löttyedt az egész könnyen keverednek benne a cuccok…
• A második túra után a táska teteje elszakadt a varrás mentén, zuhogó esőben
• A zsebek nincsenek kipárnázva, ezért ha hosszabb távon cipeljük, szétnyomja a vesénket a táska oldala
{KEP::8648::309::center::Ultimate Pro Tect Carryall}
A zipzár szakadást nem sorolnám a szériahibák közé, igaz, velem ez megtörtént, azonban ez nem jelenti azt, hogy ez más daraboknál is hiba lesz. A fene tudja… A szakadásra hivatkozva kicseréltettem a táskát a Pelzer Executive Carryall nagyobbik darabjára, most ezt nyúzom, és eddig meg vagyok vele elégedve.
{KEP::8649::309::center::Pelzer Executive Carryall}
A táska mérete felveszi a versenyt a fent említett táskákkal: 78cm * 48cm * 34cm. Igaz, az Ultimate magasabb volt majd 24 centivel, de ez az a paraméter, ami nekem kevésbé fontos, és a Plezer-t így könnyebb is vinni, nem akkora behemót, ráadásul a külső zsebek steppelt jelleggel szivacsozva vannak, kényelmesebbé téve a cipekedést. (Ha netán valaki kisebb méretben gondolkodik, akkor kapható egy ilyen változat is, 60cm * 40cm * 30cm méretben).

Jó ötlet a duplán nyíló táskatető, így jobban rálátunk a bent rejlő holmikra, és könnyebbé teszi a ki- és bepakolást. A táska egyik oldalán lévő nagy zsebbe nekem keresztbe beférnek a leszúróim, a másik oldalon lévő két zseb nagyobbikába pedig pont passzol a Pelzer jelzőszettje a kis fémbőrönddel. A táska belseje tágas, nekem benne van az ólmos táskám, egy Pelzer előketartó táska (keresztben elfér!) még egy kis táska (fonott zsinórok, horgok stb.), egy bojlitartó kör alakú hűtőtáska, fényképezőgép, az oldalzsebekben műanyag szerelékes, aprócikkes dobozok, swingerek, etetőrakéta, csúzli, esőkabát, szerszámok.

A kitűzött célom alapján hátrányként kell felsorolnom, hogy a táskának nincs merev, tálcás rendszerű alja, viszont az oldalfalak merevek, ha nincs megrakva a táska, akkor is van tartása. Összefoglalva tehát a táska előnyei, és hátrányai:
• Nagy méret, puha zsebek, duplán nyíló táskatető
• Merev oldalfalak
• Vízhatlan, vastag anyag (RS Polyamid 600 D, belül PU, PVC)
• Robosztus minőségi zipzárak
• Jó elosztású és méretű zsebek
• Elérhető ár
• Könnyen tisztítható, kefélhető
• Hátrány: sajnos nincs merev alja, igaz a táska alja dupla, vízhatlan műbőrborítást kapott

A fentiekhez hozzátenném, hogy a mai hatalmas kínálat közepette nehezen igazodik el az ember. Az, hogy ki mit választ, sok mindenen múlik: pénzen, ízlésen, márkahűségen, és még sorolhatnám. A leírt példa alapján én a Pelzer Executive Carryall táskánál kötöttem ki, és körülnézve itthon, vagy a barátok, ismerősök cuccai között azt látom, hogy egyre többen választják ezeket a termékeket a megbízhatóságuk, és az áruk alapján. A táskán kívül megelégedéssel használom a Pelzer Executive botzsákokat, a Pelzer Executive előketartó táskát vagy a Pelzer Target Multifunkciós táskát, ami egy feneketlen bendő, egy hosszú túra összes szükséges ruhadarabja elfér benne.

teteje | vissza

Stég a Facebookon
A hét képe
Friss videó
Nagy pontyok nyomában 4 !
Szerző: Tóth László
Megnézve: 0
Akciós termékek
Cikkek
Kiemelt vizeink
Látogatók a honlapon
Jelenleg 10 vendég és 0 bejelentkezett felhasználó tartózkodik a honlapon!
Hírdetések