Pelzer Pro Indicator kapásjelző szett – gyorsteszt.
2007. szeptember 20.
9 olvasó 10-ből 9.8 pontra értékelte az írást.
Külön utakat jártunk be cimborámmal a jelzők terén. Én a legegyszerűbbekkel kezdtem (Ultimate Striker), ami kemény 3e Ft-os árával éppen elég olcsó volt bojlis pályafutásom kezdetén felmerülő költségkeretemhez. Évekig használtam, teljes megelégedésemre, a mai napig tartalékban magammal hurcolom őket. A váltás hirtelen jött, egy barátom lecserélte CSF1 készletét, és b. párom megsemmisítő pillantásait hősiesen tűrve magamévá tettem azt…9 olvasó 10-ből 9.8 pontra értékelte az írást.
Laci évek óta Fox jelzőket használt. Soha nem volt velük gond, leszámítva ugyebár az ominózus „erősebb elem – elfüstölő elektronika” c. társasjátékot, de szerencsére azt is sikerült anyagi veszteség nélkül megúszni. Talán soha nem is cserélte volna le őket, ha nem kezdünk meglehetősen zsúfolt helyeken (lásd: Derítő-tó, magaspart) is horgászni, ahol az amúgy is folyamatosan vijjogó jelzők között nem akartunk egy újabbat. Tehát: távjelzős szett. No de melyik?
A Carp Sounder atomálló, de bűn ronda (bár én nagyon szeretem, és igenis, a hangja is szép!), a Delkim vagy a Fox jelzői ebben a kategóriában pedig méregdrágák. Ekkor találtuk meg a Pelzer szettjét, amely elsőre szimpatikusnak tűnt. Gyors körbekérdezés ismerősöknél, akik már használják(!), a visszajelzések pozitívak voltak. De hát a puding próbája az evés, egyhetes nyúzópróbát tartottunk.
Kézbevéve tipikus középkategóriás jelző. Formája felett nem török pálcát, ez nagyon egyéni kérdés. Nekem tetszik. Elég masszív, a hátlap elemzáró panelje ha nem is illeszkedik tökéletesen, de nem is ugrik ki a hátlap síkjából.Menete szokványos, a sztenderd Fox kereszttartókba simán becsavarható. Mi egy kicsit megemeltük a hátsó kereszttartóhoz képest, mert a bottartó vájat elég sekély, egy durva kapásnál (tekintve, h itt kőkemény nyeletővel horgászunk) kiugorhat a bot. A szél nem mozgatta meg komoly mértékben.
Hangja tág keretek közt állítható, sőt, amit eddig csak felsőkategóriás jelzőknél láttam, teljesen le lehet kapcsolni. Ekkor csak fényjelzést ad, a távjelző természetesen a beállított hangerőn jelez. Érzékenysége a minimumtól a 10-15 centis határig terjedt, ez a néha viharos erejű szélben jót is tett, tekintettel arra, h láncos hanger volt felrakva, nem állítható súlypontú, merevkaros swinger. Arra figyelni kell (mi is megjártuk), hogy ha estére eláll a szél, vegyük érzékenyebbre, különben előfordulhat, hogy az egyébként néha komoly halakat eredményező gyenge ejtős kapásokat a nagy érzékenység állítása miatt nem érzékeli.
A távjelző LEDjei ugyanolyan színnel világítanak, mint amelyik jelzőn a kapás van, ez nem rossz, bár nem is feltétlenül fontos. Kapás után kb 10-15 másodpercig látszik, melyik boton volt a kapás. (Ez csak saccolt érték, ha bepittyent, inkább a botot néztük, nem az órát… ). A távjelző hatósugarát 200 méterben adták meg.
Ezt pontosan nem mértük, de 100 métert megbízhatóan tud (kb. ennyire volt a WC, ahol még tökéletesen működött a zsebemben – frászt is kaptam tőle!). Akinek ez nem elég, kösse mobilra a jelzőjét, bár mint hallottam, kisipari módszerekkel ezt is megoldották már.Vízállóság: tökéletesen bírta a vihart és a félnapos szitáló esőt is. Az elemekben nem észleltünk érezhető gyengülést. A felvert földdel sem volt gondja.
Összegezve: ötös skálán erős négyes. Megbízható, és igazán (nekem) ez számít. Kidolgozottsága, összerakása lehetne jobb, de ez igazából esztétikai kérdés, használhatóságát nem rontja. Ár/érték arányban igen jó. Elvileg össze lehet hangolni más frekvencián is a jelzőket és a vevőt, mi nem foglalkoztunk vele, mert nem volt mellettünk ugyanilyen jelzővel senki. (nem úgy, mint februárban a CSF1 szettnél, de az már más téma ). Ára elfogadható, nem a legolcsóbb, de egy Delkim szettel nem lehet összehasonlítani, ugyanakkor az átlaghorgász számára a legdrágább jelzők sem nyújtanak annyival többet, mint amennyivel többe kerülnek.