Elég abból, hogy a dekadens nyugati gyártók telenyomják a bojlisok fejét a hülyeségeikkel! Májpor, betain, algaliszt... Ezeknek az anyagoknak egyetlen célja van: megvásároljuk őket és jól teletömjük a zsebüket. Írásomban most közzéteszem az újhullámos bojlis horgászok által kísérletezett forradalian új és anyagokat, melyek legalább olyan jól működnek, mint drágább társaik.
A magyar tavak, víztározók aljzata általában iszapos. A legújabb kutatások szerint a bojlinak bele kell olvadnia a környezetébe, hogy a pontyok ne fogjanak gyanút. Mivel az iszap sötét színű, ezért egy olyan anyagot kell keresni, mely olcsó és hatékony megfesti a nyers bojli masszát.
A <b>kátrány</b> színe pontosan megfelel ennek a célnek. Ez az anyag kiválóan megfest minden tésztát, sőt még a bojli állagát is javítja, hiszen keményíti az anyagot, amely így ellenálló lesz a fehérhalak és a törpeharcsák támadásaival szemben. Kutatások kimutatták, hogy a keszegek és törpeharcsák egyenesen riasztónak találják a kátrány szagát!
A kátrány legnagyobb előnye az ára. Ha látunk egy útépítést, akkor csak menjünk oda az egyik melóshoz és néhány sörért több évre elég kátrányt „vásárolhatunk”.
Sokat gondolkodtam rajta, hogy mivel lehetne a pontyokat függővé tenni, hogy pillanatnyi étvágyuktól függetlenül felvegyék a bojlit. Ladányi Tamás az SH júliusi számában közzétette a whiskey-s bojli receptjét. Gondolom Tamás arra épít, hogy a pontyok alkoholistává válnak és keresni fogják az alkoholos golyókat.
Én nem bízok ebben, mert az alkoholfüggőség csak lassan alakul ki és nekem ennyi időm nincsen. Ha azonban mondjuk <b>kokaint vagy heroint</b> használunk, akkor a függőség már az első fogyasztás után kialakulhat. Igaz, hogy ezek a kábítószerek drágák, de a másodlagos hatás miatt megérik az árat. Ugye emlékeztek Elvis Presley-re, vagy Matthew Perry-re (Jóbarátok) aki a kábítószer fogyasztás hatására meghízott. Egy ilyen kábítószer kúrával egy-két év alatt könnyen 30 kg fölé hizlalhatjuk a magyar pontyokat.
A beszerzés kicsit kockázatos, ezért érdemes megismerni néhány alap kifejezést, hogy vegyüljünk a tömegben: cukor, hernyó – heroin, koksz –kokain, utca – egy csík kokain, nepper, pusher – kábítószer terjesztő.
Egy fontos apróság: véletlenül se ne extasy-t keverjünk bele a bojliba, mert a pontyok túl keményen fognak védekezni és sok szakításunk lesz.
Mostanában egyre több cikket lehet olvasni arról, hogy a pontyok szeretik a ropogós bojlit. A bojliban található apró kagylók, apróra tört tojáshéj vagy a magvak keltette roppanás zaja odavonzza a többi pontyot a környékről, így több kapásra számíthatunk.
Ha igazán komoly roppanó hatást akarunk elérni, akkor ne pöcsöljünk ilyen elavult anyagokkal. Szerintem legjobb apróra tört <b>üvegtörmeléket</b> használni. Fokozhatjuk a hatást, ha színes üveget használunk. A színes üveg elüt a bojli színétől, így jobban felkelti a környéken kószáló pontyok figyelmét.
És még nincs vége a sornak!
Nagy távolságra az egyik legjobb etetési megoldás a dobócső. Nekem sok gondot okoz, hogy olyan nehéz, „sűrű” bojlit készítsek, melyet 100 méteren túl lehet bedobni. A rozsliszt jól nehezíti a bojlit, de nekem nem elég 120 méter! A rozsliszt helyett használjunk <b>finomra őrölt fémport</b>. Ez az anyag fajlagosan sokkal nehezebb bármilyen korábban használt lisztnél, így akár 130-140 métert is dobhatunk egy golyóval.
A távolság nem minden. Ha tudunk egy nagy darut szerezni, akkor egy erős elektromágnessel simán kikapkodhatjuk a bojlit felevő pontyokat. Vége a több napos várakoznásnak! Csak nyomjuk meg a gombot és a vízben lévő pontyok odatapadnak az elektromágneshez. Hát nem csodálatos megoldás?!
A végére hagytam a legújabb és legtitkosabb anyagot.
Ha sikerülne néhány tonna <b>urániumot</b> beszerezni, akkor a házi urándúsító üzemünkben vonjuk ki belőle a legjobban sugárzó izotópokat. Nem kell megilyedni, nem akarok robbantani...
Ha a bojliba bekeverjük az izotópokat, akkor a pontyok a sugárzás hatására mutálódnak. Biztosan lesz néhány példány, mely elpuszul, de a többi hal növekedése nagy haszonnal kecsegtet. Gondoljatok bele milyen jól védekezhet egy ponty két farokúszóval! Komoly súlybeli gyarapodásra is számíthatunk, elég ha a csernobili óriás pókokra, vagy patkányokra gondolunk.
Egy kellemetlen dolog van abban, ha a sugárzással játszunk. Az ólombetétes védőöltözék nagyon nehéz és meleg, ezért csak a legelszántabb horgászoknak ajánljuk a nyári használatát!
Remélem beindítottam a fantáziátokat és ti is gondolkodtok majd azon milyen új anyagokat lehet bevonni a fegyvertárba.
Tight Lines! :]